Lipiec 2019
  P W Ś C P S N
  « Gru    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić. Każdy bank ma prawo do ocenienia zdolności kredytowej klientów w sposób indywidualnie, zgodnie z przyjętymi przez siebie zasadami i wytycznymi.

  Często osoby chcące wziąć kredyt hipoteczny decydują się na współpracę z doradcami kredytowymi, którzy współpracują z bankami. Dzięki ich pomocą, nie muszą kłopotać się o skomplikowane procedury bankowe i mają pewność, że wzięty kredyt jest rzeczywiście takim, jakiego sobie życzyli. Wart również zwrócić uwagę na fakt, czemu kredyt ten nazywa się hipotecznym. Odpowiedź jest prosta, gdyż brany jest on pod zastaw hipoteki, która stanowi dla banku swego rodzaju zabezpieczenie. Kredyt hipoteczny, jeżeli jest niespłacany, pozwala bankowi dochodzić uregulowania kredytu nieważne kto, jest właścicielem nieruchomości. Dlatego również kupując dom, zawsze sprawdza się księgi wieczyste, by mieć pewność, że dom nie jest obciążony zastawioną hipoteką. Na koniec warto jeszcze przypomnieć, że wysokość kredytu hipotecznego zależy od wartości domu. Nieruchomość wyceniana jest przez wyspecjalizowane podmioty, które współpracują z bankiem i profesjonalnie zajmują się oszacowaniem wartości danej nieruchomości.

Architektoniczne rozwiązania XXI wieku

Nie trzeba być architektonicznym czy budowlanym geniuszem i mieć skończonych tematycznych studiów w tym kierunku, aby zauważyć, jak bardzo różni się współczesna architektura budynków od tej, z jaką mieliśmy do czynienia jeszcze dwadzieścia lat temu. Dzisiaj architekci są bardziej odważni w swoich projektach i nie boją się wyzwań, jakie stawia przed nimi współczesność. Coraz częściej angażują w realizację swoich planów również te osoby, których pomysły były do tej pory negowane i wyśmiewane. Co ciekawe, najbardziej wartościowe, niebanalne i nietuzinkowe projekty architektoniczne powstają zazwyczaj pod wpływem chwili – architekt wpada na pomysł, nawet najbardziej absurdalny, a następnie dopasowuje do niego projekt w taki sposób, aby powstała w ten sposób budowla była bezpieczna, wytrzymała i przede wszystkim trafiała w gust klienta.

Jakie więc architektoniczne rozwiązania można uznać za takie, które są miarą XXI wieku? Przede wszystkim te projekty, które sprawiają, że nieruchomości zyskują zupełnie inny, odmienny i unikatowy charakter. „Wyrzucenie” windy na zewnątrz budynku zamiast zaprojektowanie szybu wewnątrz z pewnością jest jednym ze sposobów, którym posługują się nowocześni architekci. Inną jest tworzenie budynków o niebanalnym kształcie, na nierównych bryłach u podstawy lub wykonanych ze stalowej i szklanej konstrukcji. Współczesne budownictwo bowiem coraz rzadziej posługuje się topornymi materiałami i surowcami na miarę betonu czy gipsu, woląc zastępować je czymś bardziej estetycznym, a przede wszystkim bardziej optymalnym. Szklane konstrukcje ze stalowymi podporami, budowane przy minimalnym użyciu betonu to zaś doskonały sposób na to, aby unowocześnić dzisiejsze budownictwo i przenieść je na wyższy poziom. Dzięki takim rozwiązaniom architektonicznym mamy dzisiaj do czynienia z całym mnóstwem nieruchomości mieszkalnych, firmowych, biurowych i użytkowych, które zachwycają nas swoim wyglądem, kształtem oraz niesamowitą funkcjonalnością. I z których ich architekci mogą być jak najbardziej dumni.

Comments are closed.