czerwiec 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Architektura ogrodu

Niewielu z nas przypuszczało do niedawno, że będąc architektem można również zaprojektować wspaniały ogród. Oczywiście trzeba wówczas współpracować z ogrodnikiem, jednak efekt może być naprawdę oszałamiający. Najpiękniejsze ogrody, jakie przychodzą mi na myśl to ogrody papieskie. Każdy centymetr tej olbrzymiej powierzchni, jest dokładnie zaplanowany i zaprojektowany. Niesamowite, że ten 22 hektarowy ogród istnieje już od XIII wieku. Na przestrzeni dziecięciu wieków zmieniał się wraz ze zmiana papieży, ale do dnia dzisiejszego jest chyba najpiękniejszym ogrodem świata. Zaprojektowany by cieszyć oczy, leczyć duszę i zmuszać do refleksji. Ogrody papieskie to miejsce, którego się nie zapomina, kilka tysięcy drzew, krzewów, traw. Kwiaty posadzone w piękne wzory, w tym również papieski herb. Zadziwia ilość fontann. Te liczne miejsca spełniają funkcje nie tylko ozdobne, ale są połączone z centralnym systemem nawadniającym te ogrody. Oczywiście nie mogło tu zabraknąć również pomników, małych kapliczek i miejsc , dokąd każdy Papież udawał się na modlitwę. Każda budowla znajdująca się w ogrodach papieskich, została zaprojektowana przez Mistrza.

Nieważne, czy było to w 1290 r czy 500 lat później. Dlatego architektura ogrodów, to również wiele stylów. Mimo to, w całości stanowi piękną przestrzeń. Znajduje się tu również lądowisko dla helikopterów. Generalnie Ogrody papieskie są dostępne dla publiczności. Można je zwiedzać prawie w każdy dzień tygodnia. Bilety jednak do najtańszych nie należą, ponieważ kosztują ok. 30 Euro. Zawsze jednak towarzyszyć nam będzie przewodnik, który opowie o wszystkich elementach ogrodów. Prawie wszystkich, bo nie sposób zobaczyć wszystkiego, przez zaledwie 2 godziny. Tyle właśnie, trwa wycieczka po ogrodach papieskich. Mimo bardzo dużej powierzchni ogrody są niesamowicie zadbane. Jak mówią przewodnicy, prace znalazło tu kilkudziesięciu wykwalifikowanych ogrodników, którzy ciężko pracują, aby ogrody zawsze pachniały świeżością i były piękne dla oka.

Dodaj komentarz