Wrzesień 2019
  P W Ś C P S N
  « Sie    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić. Każdy bank ma prawo do ocenienia zdolności kredytowej klientów w sposób indywidualnie, zgodnie z przyjętymi przez siebie zasadami i wytycznymi.

  Często osoby chcące wziąć kredyt hipoteczny decydują się na współpracę z doradcami kredytowymi, którzy współpracują z bankami. Dzięki ich pomocą, nie muszą kłopotać się o skomplikowane procedury bankowe i mają pewność, że wzięty kredyt jest rzeczywiście takim, jakiego sobie życzyli. Wart również zwrócić uwagę na fakt, czemu kredyt ten nazywa się hipotecznym. Odpowiedź jest prosta, gdyż brany jest on pod zastaw hipoteki, która stanowi dla banku swego rodzaju zabezpieczenie. Kredyt hipoteczny, jeżeli jest niespłacany, pozwala bankowi dochodzić uregulowania kredytu nieważne kto, jest właścicielem nieruchomości. Dlatego również kupując dom, zawsze sprawdza się księgi wieczyste, by mieć pewność, że dom nie jest obciążony zastawioną hipoteką. Na koniec warto jeszcze przypomnieć, że wysokość kredytu hipotecznego zależy od wartości domu. Nieruchomość wyceniana jest przez wyspecjalizowane podmioty, które współpracują z bankiem i profesjonalnie zajmują się oszacowaniem wartości danej nieruchomości.

Architektura Rawenny

Rawenna jest włoską perełką, w której można dostrzec nie tylko klasyczną włoską architekturę różnych epok, ale przede wszystkim widoczne na każdym kroku wpływy Bizancjum i budownictwa Bliskiego Wschodu. Jednym z przykładów doskonałej architektury sakralnej jest Kościół San Apollinare Nuovo. Jest to klasyczna bazylika o trzech nawach z apsydą. To, co ją wyróżnia to piękne, bogato zdobione mozaiki. Kościół zbudowany został w VI wieku i na przestrzeniu wieków zmieniany i przyozdabiany ponownie. W częściach górnych można dostrzec mozaiki najstarsze w czasie, sięgające czasów władztwa Teodoryka, dolna część Kościoła jest zaś przyozdobiona mozaikami, które pochodzą z późniejszych czasów, gdy Rawenna przejęta została przez Bizantyjczyków. Można zauważyć dychotomię, między prostymi, klasycznymi mozaikami z czasów ostrogockich, a bogato zdobionymi, złotymi i barwnymi mozaikami z czasów późniejszych. Jednak jeżeli chodzi o architekturę justyniańską, nie można zapomnieć o największej perełce Rawenny, jaką jest Kościół San Vitale. Zbudowany jest on na planie centralnym,.

Nawa wyższa zwieńczona jest kopułą. Jej lekkość podkreśla fakt, że podparta jest wyłącznie na łukach, co było dosyć nietypowe dla ówczesnych czasów. Bizantyjską architekturę tego Kościoła można dostrzec praktycznie w każdym jego elemencie. Widać ją zarówno w doborze cegły, planie centralnym zbudowanym oktagonalnie, ale przede wszystkim w bajecznych, nawiązujących do kultury bizantyjskiej dekoracjach. Mozaiki przedstawiające życie Justyniana, są jednym z najpiękniejszych przykładów sztuki bizantyjskiej na całym świecie. Na ścianach widoczne są również freski przedstawiające sytuacje opisane w Starym Testamencie, jak historie Abrahama, Mojżesza, a nawet Abla i Kaina. To właśnie raweński Kościół stanowił wzór, na którego postawie budowaną królewską Bazylikę w Akwizgranie, kompleks Karola Wielkiego. Ze względu n swój unikatowy charakter, budowla ta wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Dodaj komentarz