Sierpień 2019
  P W Ś C P S N
  « Lip    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić. Każdy bank ma prawo do ocenienia zdolności kredytowej klientów w sposób indywidualnie, zgodnie z przyjętymi przez siebie zasadami i wytycznymi.

  Często osoby chcące wziąć kredyt hipoteczny decydują się na współpracę z doradcami kredytowymi, którzy współpracują z bankami. Dzięki ich pomocą, nie muszą kłopotać się o skomplikowane procedury bankowe i mają pewność, że wzięty kredyt jest rzeczywiście takim, jakiego sobie życzyli. Wart również zwrócić uwagę na fakt, czemu kredyt ten nazywa się hipotecznym. Odpowiedź jest prosta, gdyż brany jest on pod zastaw hipoteki, która stanowi dla banku swego rodzaju zabezpieczenie. Kredyt hipoteczny, jeżeli jest niespłacany, pozwala bankowi dochodzić uregulowania kredytu nieważne kto, jest właścicielem nieruchomości. Dlatego również kupując dom, zawsze sprawdza się księgi wieczyste, by mieć pewność, że dom nie jest obciążony zastawioną hipoteką. Na koniec warto jeszcze przypomnieć, że wysokość kredytu hipotecznego zależy od wartości domu. Nieruchomość wyceniana jest przez wyspecjalizowane podmioty, które współpracują z bankiem i profesjonalnie zajmują się oszacowaniem wartości danej nieruchomości.

Architektura Wiednia

Wiedeń może zachwycić, pod każdym względem, ale pod względem architektury szczególnie. Wiadomo, ze znajduje się tu wiele zabytków i cennych  budowli, ponieważ to miasto nie zostało zburzone w czasie wojny. Architektura więc jest niezwykła. Są tu elementy stare ( aczkolwiek odnowione) i nowoczesne budynki, które przyprawiają o zawrót głowy.. Jeśli chodzi o styl architektury, to nie ma jakiejś miażdżącej przewagi konkretnej epoki, Możemy tu znaleźć zarówno budowle z okresu baroku, jak  Belweder, jak i nowoczesne hotele , które są drapaczami chmur. Architektura tego miasta naprawdę zachwyca. Już ponad 10 lat temu Wiedeń został wpisany do rejestru światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Właśnie ze względu na bogactwo historycznych budowli.

Jednym z piękniejszym zabytków, którego architektura zapiera dech w piersiach jest zdecydowanie Katedra św Szczepana zbudowana w XIII wieku, piękna gotycka budowla. Otoczenie katedry, to jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie. Zawsze tu gwarno i wesoło. Małe kawiarenki, które otaczają plac wokół katedry pozwalają zatrzymać się tu na kawę po wiedeńsku i przez chwilę każą nam zachwycać się pięknym widokiem. Możemy się tu przenieść do innego świata, poprzebierani artyści i aktorzy z pobliskiej opery sprzedają bilety na fantastyczne przedstawienia. Gmach opery to kolejny budynek, który zachwyca architekturą. Ważnym miejscem architektonicznym Wiednia jest również Muzeum Quartiera, gdzie na powierzchni  blisko 60 tys metrów kwadratowych znajduje się kilkanaście muzeów. Tam poznać możemy architekturę Wiednia, malarstwo znanych mistrzów. Szacuje się, że co roku do tego akurat muzeum, przyjeżdża ponad 3 mln turystów. Jeśli chodzi o styl Wiednia, to będąc w tym mieście nie można zapomnieć o największym parku na świecie ( 3 miejsce pod względem wielkości na świecie) a mianowicie Prater Park. Tu znajdują się nie tylko pięknie zaprojektowane ogrody, ale również wspaniały lunapark, gdzie znajdziemy wszystkie karuzele świata. To raj dla dzieci.

Dodaj komentarz