maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Bezpieczny i rzetelny deweloper

Pierwszą decyzją wiążącą się z kupnem mieszkania na rynku pierwotnym jest wybór dewelopera. Jest to bardzo ważna decyzja – nieuczciwy deweloper może przysporzyć nam wielu nieprzyjemnych sytuacji oraz poważnych problemów i strat finansowych. Bezpieczny i rzetelny deweloper zapewni nam spokój a w końcu wymarzone mieszkanie. Zanim podpiszemy jakiekolwiek dokumenty zbadajmy więc jego dotychczasowe przedsięwzięcia. Jeśli doświadczenie dewelopera jest duże, działa on z powodzeniem na rynku od dłuższego czasu a na koncie ma wiele wybudowanych i sprzedanych nieruchomości – możemy bez stresu nawiązać współpracę.

 

Warto też zabezpieczyć się przed ewentualnym upadkiem firmy – gwarancja bankowa lub ubezpieczenie da nam pewność, że w razie ogłoszenia upadłości, mamy możliwość odzyskać wpłacone pieniądze. Istnieje także możliwość zasięgnięcia porady prawnej przed podpisaniem umowy – radca prawny pomoże nam ustalić, czy wybrany deweloper jest wypłacalny i czy współpraca z nim jest bezpieczna i nie narazi nas na straty.

Comments are closed.