maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Biuro nieruchomości

Nieruchomości komercyjne to żyła złota. Wiele początkujących firm nie stać na zakup własnej nieruchomości a chcą mieć oczywiście swoje biuro czy hale. Właśnie, dlatego jak można dowiedzieć się od osoby pracującej w firmie biuro nieruchomości na rynku w tej kwestii nic się nie zmienia. Nadal wiele firm jest zainteresowanych wynajmem powierzchni biurowych jak i handlowych. Oczywiście w miarę rozwoju firmy zakupują dla siebie nieruchomości, jednak powstają nowe i przychodzą na ich miejsce.

Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza dobrze zlokalizowane punkty handlowe, które to są dobrym źródłem dochodu zarówno dla najemców jak i właściciela lokalu. Oczywiście, jeżeli jesteśmy pewni że nasz interes będzie się prawidłowo rozwijał możemy postarać się o kredyt i zakupić nieruchomość. Jest to jednak obciążone ryzykiem, ponieważ jak to w biznesie wszystkiego przewidzieć się nie da i może w każdej chwili naszą firmę dopaść kryzys. Warto dokładnie przemyśleć status nieruchomości w firmie.

Dodaj komentarz