styczeń 2023
  P W Ś C P S N
  « sie    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Biuro nieruchomości – w czym może pomóc?

Zakup lub sprzedaż nieruchomości to poważne przedsięwzięcie. W takim przypadku wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług pośrednika jakim jest oczywiście biuro nieruchomości. W czym może pomóc biuro? Przede wszystkim taki pośrednik pomaga we właściwym przeprowadzeniu całej transakcji. Warto pamiętać, że sprzedaż nieruchomości nie jest wcale taka prosta, na przykład wymaga zgromadzenia szeregu dokumentów. Dzięki współpracy z biurem można znacznie podnieść poziom bezpieczeństwa, a także dokonać lepszego wyboru dotyczącego zakupu konkretnej nieruchomości.

 

Cenne mogą okazać się także różne porady dotyczące na przykład statusu prawnego domu lub mieszkania. Z usług biura można także skorzystać w czasie poszukiwania mieszkania do wynajęcia. Jak widać biura nieruchomości świadczą bardzo szeroki zakres różnych usług. W zasadzie zdecydowana większość transakcji kupna i sprzedaży nieruchomości jest przeprowadzana z udziałem takiego pośrednika, chociaż oczywiście korzystanie z tego typu usług jest związane z pewnymi kosztami.

Comments are closed.