maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Błyskawiczna budowa domu

Budowa domu to przedsięwzięcie, które wymaga dużego kapitału, ale także sporej ilości czasu. Wynika to z wielu różnych powodów. Siłą rzeczy samo wykonanie wszystkich prac od robót ziemnych po wykończenie, musi potrwać. Jednocześnie jednak trzeba liczyć się z tym, że budowa wiąże się z dosyć dużą ilością biurokracji, dlatego przed zakończeniem inwestycji trzeba będzie odwiedzić niejeden urząd i skompletować bardzo dużą ilość dokumentów.

 

Na pewno dosyć dużą przeszkoda bywa także klimat panujący w naszym kraju i konieczność przerwania prac na okres zimy. Dlatego trudno się dziwić zainteresowaniu jakim cieszą się różne metody pozwalające na przyspieszenie budowy. Na pewno jedną z takich technologi są domy z prefabrykatów, czyli gotowych elementów, które są produkowane w fabryce. Wzniesienie konstrukcji budynku z tego typu elementów jest bardzo szybkie i trawa jedynie kilka miesięcy. Oczywiście nadal trzeba się liczyć również z czasem koniecznym na załatwienie formalności oraz prace wykończeniowe – tych etapów nie da się ominąć.

Comments are closed.