maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Budowa domu

1Nasz dom zazwyczaj budujemy na długie lata a często wręcz na całe życie, koszt wykończenia i wyposażenia nowo wybudowanego domu najczęściej jest wyższy niż zbudowanie i doprowadzenie go do stanu surowego. Jest to zapewne jeden z elementów wpływających na to ze ludzie chcąc oszczędzić pieniądze nie zatrudniają architektów wnętrz lub wynajmują osoby o wątpliwej reputacji za to świadczące usługi taniej.

Taka oszczędność niestety jest tylko pozorna, gdyż ewentualne wprowadzanie poprawek może nas kosztować więcej niż zatrudnienie dobrego architekta od samego początku. Przeszukując internet można natchnąć się na strony internetowe, które tłumaczą jak powinna wyglądać współpraca z architektem, czego można od niego oczekiwać i czego można wymagać. Znajdziemy na takich stronach również informacje co powinien zawierać przedstawiony na projekt, oraz jakie szacunkowe koszty poniesiemy w związku z aranżacją. Jest to bardzo wazny moment i od niego zależy czy najbliższy czas lub całe życie spędzimy w komfortowych warunkach czy w źle urządzonym i mało funkcjonalnym domu.

Dodaj komentarz