maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Budowa domu

W życiu każdego z nas przychodzi taki czas w którym postanawiamy się ustatkować, uspokoić swoje życie, zaczynamy sprawdzać jakie są domy na sprzedaż, gdzie można obejrzeć interesujące nas domki. Zaczynamy myśleć długodystansowo.! Pragniemy coś zmienić, coś postanowić i zrobić coś wielkiego. Taką decyzją i takim momentem jest budowa własnego rodzinnego domu lub kupno starego, to jednka zazwyczaj oznacza remont domu. W tej sytuacji angażujemy wszystko co mamy, pełne zasoby finansowe, członków rodziny i cały swój czas, przecież to wielkie przedsięwzięcie dla nas i naszej rodziny. Tak naprawdę po takiej decyzji zaczynamy żyć tą budową domu, wiele osób decyduje się na domy ekologiczne, co obecnie jest bardzo popularne.

Pierwsze co nas czeka to znalezienie nieruchomości pod budowę domu (chyba, że ktoś ma to szczęście i dysponuje już działką) i oczywiście projekt domu. Przejść ten etap jest bardzo trudno, to też decyzja na całe życie. Kierujemy się otoczeniem geograficznym, sąsiedztwem, infrastrukturą, uzbrojeniem, odległościami od pracy, rodziny, szkół i sklepów. W następnej kolejności musimy znaleźć ekipę, która nam ten dom wybuduje. Później trzeba ten dom jeszcze wykończyć czyli zająć się wyposażeniem wnętrza i umeblowaniem. Wszystko może zająć dobre kilka lat.

Comments are closed.