maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Budowa domu – formalności

Nie da się ukryć, że poziom biurokracji w naszym kraju jest bardzo wysoki. Załatwienie wielu różnych spraw wymaga kompletowania sporej ilości dokumentów i kilku wizyt w urzędach. Nie inaczej jest w przypadku budowy domu. Na pewno każdego inwestora zniechęca perspektywa konieczności załatwienia bardzo wielu różnych spraw formalnych związanych z budową. Oczywiście całej inwestycji nie można zacząć bez posiadania pozwolenia na budowę.

 

W celu jego otrzymania konieczne jest między innymi dostarczenie do odpowiedniego urzędu projektu budowlanego oraz tytułu do dysponowania działką budowlaną, na której ma być wzniesiony dom. Na szczęście w załatwieniu tego typu formalności można także liczyć na pomoc. Na przykład biura projektowe, które sprzedają gotowe projekty domów często udzielają także pomocy w zgromadzeniu odpowiedniej dokumentacji, umożliwiającej uzyskanie pozwolenia na budowę. Warto pamiętać o takiej możliwości i jednocześnie zapoznać się ze wszystkimi wymaganiami formalnymi, które są stawiane inwestorom.

Comments are closed.