luty 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  26272829  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Budownictwo i sprzedaż apartamentowców

Jak wynika z ostatnich badań,  zamiast domów wolnostojących, biznesmeni częściej wybierali w ubiegłym roku apartamentowce. Swój wybór tłumaczyli przede wszystkim lepszym połączeniem komunikacyjnym z centrum miasta ( Na domy w centrum, nie ma już miejsca. Aby wybudować dom należałoby więc  kupić działkę poza miastem). Zadowoleni sa również z wykończenia tego rodzaju budowli. W apartamentowcach, które znajdują się na zamkniętych osiedlach, jest dosłownie wszystko, czego potrzebuje zabiegany człowiek. Nie potrzebuje garażu, bo garaż ma tuz pod nosem, (garaże i podziemne miejsca parkingowe to normalna sprawa w tego rodzaju budowlach) . Nie potrzeba żadnej dodatkowej ochrony , ponieważ takie bloki sa całodobowo chronione. Tego typu budowle z reguły zaprojektowane sa tak, aby mieściły się tam również miejsca na odnowę biologiczna typu basen, siłownia i tym podobne. Biznesmeni dlatego chwalą sobie również takie trakcje . Nie musza tracić czasu na dojazd na basen. Zresztą , nie oszukujmy się, zabiegani ludzie rzadko maja czas na basen. Jeśli natomiast maja basen na miejscu, jest im zdecydowanie łatwiej z niego skorzystać.

Budownictwo apartamentowców rozwinęło się niemal w każdym mieście. Mieszkania ursynów sa zdecydowanie droższe, od tych w  blokach, jednak standard jest naprawdę wysoki. A za standard trzeba płacić. Ceny kształtują się w zależności od lokalizacji, ale nigdy nie sa niższe niż 10 tysięcy złotych za metr kwadratowy.  Generalnie w małych miastach apartamentowce, nie zyskują dużej ilości zwolenników. Jest to związane przede wszystkim z niższym standardem życia i niższymi zarobkami. W mniejszych miejscowościach, jeśli w ogóle istnieje jakiś popyt, jest on związany na z małymi powierzchniami mieszkań w granicach 50 m kwadratowych. Natomiast w dużych aglomeracjach zdecydowanie prym w budownictwie wiodą budowle apartamentowców.  Wbrew panującym opiniom, że na osiedlach jest głośno i niebezpiecznie – ze względu na duże skupisko ludzi. Opinia ta  nie dotyczy apartamentowców.

Dodaj komentarz