Wrzesień 2019
  P W Ś C P S N
  « Sie    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić. Każdy bank ma prawo do ocenienia zdolności kredytowej klientów w sposób indywidualnie, zgodnie z przyjętymi przez siebie zasadami i wytycznymi.

  Często osoby chcące wziąć kredyt hipoteczny decydują się na współpracę z doradcami kredytowymi, którzy współpracują z bankami. Dzięki ich pomocą, nie muszą kłopotać się o skomplikowane procedury bankowe i mają pewność, że wzięty kredyt jest rzeczywiście takim, jakiego sobie życzyli. Wart również zwrócić uwagę na fakt, czemu kredyt ten nazywa się hipotecznym. Odpowiedź jest prosta, gdyż brany jest on pod zastaw hipoteki, która stanowi dla banku swego rodzaju zabezpieczenie. Kredyt hipoteczny, jeżeli jest niespłacany, pozwala bankowi dochodzić uregulowania kredytu nieważne kto, jest właścicielem nieruchomości. Dlatego również kupując dom, zawsze sprawdza się księgi wieczyste, by mieć pewność, że dom nie jest obciążony zastawioną hipoteką. Na koniec warto jeszcze przypomnieć, że wysokość kredytu hipotecznego zależy od wartości domu. Nieruchomość wyceniana jest przez wyspecjalizowane podmioty, które współpracują z bankiem i profesjonalnie zajmują się oszacowaniem wartości danej nieruchomości.

Budownictwo nadzieją polskiej gospodarki

Wizja światowego kryzysu, który z czasem dotknie również polską gospodarkę, z pewnością spędza sen z powiek wielu ekonomistom, ale i samym przedsiębiorcom. To w końcu oni są najbardziej zainteresowani utrzymaniem jak najlepszej koniunktury na rynku, a gospodarczy kryzys bardzo by to utrudniał. Dlatego już teraz powstają projekty i plany, które mają na celu nie tyle odbudowę, co zabezpieczenie polskiej gospodarki. Głównym założeniem takich projektów jest inwestowanie w branżę budownictwa, która jest współcześnie najsilniejszym i najbardziej bezpiecznym rynkiem gospodarczym i inwestycyjnym w Polsce. Można bowiem wstrzymać budowę, zakup i sprzedaż setek innych dóbr i produktów, ale zapotrzebowanie na stale nowe mieszkania ciągle rośnie i z pewnością nie zniknie tak szybko.
Nic dziwnego, że to właśnie budownictwo staje się dzisiaj w Polsce synonimem dobrobytu. Liczne firmy budowlane oraz remontowe, a także działający na rynku developerzy i pracownicy agencji nieruchomości są właściwie jako nieliczni pewni swojej posady jeszcze przez kilka lat. Sektor budowlany i sektor nieruchomości ma na polskim rynku tak silną pozycję, że coraz częściej swoich sił w nich zaczynają próbować młodzi przedsiębiorcy, zakładając swoją działalność właśnie na bazie usług budowlanych. Powstają więc zupełnie nowe firmy budowlane, remontowe czy wykończeniowe, coraz więcej fachowców z branż hydraulicznej, gazowe czy elektrycznej zaczyna pracować na własny rachunek, widząc w branży nieruchomości okazję do dużego zarobku. Tak prężny rozwój budownictwa, powstawanie coraz to nowszych budynków i całych osiedli oraz kompleksów mieszkaniowych musi więc pozostawiać ogromny wpływ na całą gospodarkę. Badania pokazują, że to właśnie ten sektor generuje obecnie jedne z największych zysków, co nie pozostaje bez echa. Dbanie o dobrą kondycję rynku nieruchomości i budowlanego powinno być więc już nie tylko wymogiem wobec władzy, ale również jej obowiązkiem, ponieważ to właśnie te rynki są nadzieją polskiej gospodarki w dobie kryzysu.

Comments are closed.