maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Budownictwo szeregowe czy wolno stojące

Budownictwo szeregowe, nadal znajduje swoich zwolenników, mimo mnóstwa wad, jakie widzą w tego rodzaju budowlach, właściciele nieruchomości wolno stojących. Jeśli chodzi o architekturę, to zdecydowanie większe pole do popisu dają nam budowle wolno stojące. Mimo to, w wielu miastach również te szeregowe osiedla, wyróżniają się nowoczesnymi elementami. Zwolennicy szeregowców mówią, że łatwiej ocieplić taki dom od wewnątrz. Pod warunkiem, ze nie jest domem szczytowym, jednak w takim przypadku pozostaje do ocieplenia tylko jedna ściana, nie ma więc dramatu. Zwolennicy domów wolno stojących natomiast, twierdza, ze ich domy są zdecydowanie lepsze, biorąc pod uwagę wielkość działek wokół budynku. To prawda. Przy osiedlach szeregowych rzadko zdarzają duże działki. To zdecydowanie ogranicza możliwości zaprojektowania na przykład dużego, pięknego ogrodu. Powierzchnia działki przy szeregowym budynku, to zazwyczaj kilkadziesiąt metrów szerokości i długości. Jeśli chodzi o garaż, to szeregowcu zawsze , bądź bardzo często znajduje się na poziomie minus jeden, czyli nieuchronna jest górka w dół. Mieszkańcy wolno stojących domów mówią, ze zimą nie ma nic gorszego, niż wyjeżdżanie z takiego garażu. Jak widać, ilu mieszkańców, tyle opinii.

Domy szeregowe są zdecydowanie tańsze, zarówno ze względu na metraż, jak i łączenie ścian pomiędzy budynkami. Jednak mieszkańcy rzadko narzekają. Mówią, ze lepsze to, niż mieszkanie w bloku. Mały ogród jest zawsze ogrodem, gdzie można wyjść i wypić poranna kawę przy śpiewie ptaków. W bloku takiej możliwości nie ma. Zainteresowanie takimi budynkami zawsze zależy od upodobań przyszłego mieszkańca i zasobności jego portfela. Wiele spółdzielni dawno zdecydowało się stawiać alternatywę dla bloków właśnie w postaci takich domków szeregowych. I jak do tej pory, nie narzekają na brak klientów . Często stosowane są tu również nowoczesne technologie, np. z zastosowaniem baterii słonecznych, co zyskuje wielu zwolenników. Jednocześnie pozwala na dużo oszczędności.

Dodaj komentarz