maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Budujemy swój własny dom

window-arch-front-door-ranch-1282181-mKażdy młody człowiek dociera do etapu w swoim życiu, w którym myśli o własnym mieszkaniu czy domu. Oczywiście bezproblemowo możemy kupić już gotowy dom lub mieszkanie i jedynie urządzaniem lub drobnym remontem się zająć. Jednak, gdy nie mamy całej kwoty warto zastanowić się nad budową. Etapami i w odpowiadającym nam tempie możemy stawiać kolejne kroki tak by finanse na to nam pozwalały.

 

Choć minusem jest tu czas, bo wiadomo, iż budowa wymaga więcej czasu to dużym plusem jest fakt, że przy dobrej kalkulacji jesteśmy w stanie zamknąć budowę w kilka lat bez potrzeby korzystania z olbrzymich kredytów. Dodatkowym tu plusem jest możliwość budowy ściśle według własnego projektu i z użyciem wybranych przez nas materiałów czy zastosowań technologicznych. Coraz więcej młodych ludzi wybiera właśnie tą opcję. W dość komfortowej sytuacji są Ci, którzy nie muszą ponosić kosztów wynajmu ze względu na mieszkanie z rodzicami do czasu ukończenia budowy, a jedynymi kosztami często jest tylko dokładanie się do wspólnego budżetu.

Comments are closed.