Wrzesień 2019
  P W Ś C P S N
  « Sie    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić. Każdy bank ma prawo do ocenienia zdolności kredytowej klientów w sposób indywidualnie, zgodnie z przyjętymi przez siebie zasadami i wytycznymi.

  Często osoby chcące wziąć kredyt hipoteczny decydują się na współpracę z doradcami kredytowymi, którzy współpracują z bankami. Dzięki ich pomocą, nie muszą kłopotać się o skomplikowane procedury bankowe i mają pewność, że wzięty kredyt jest rzeczywiście takim, jakiego sobie życzyli. Wart również zwrócić uwagę na fakt, czemu kredyt ten nazywa się hipotecznym. Odpowiedź jest prosta, gdyż brany jest on pod zastaw hipoteki, która stanowi dla banku swego rodzaju zabezpieczenie. Kredyt hipoteczny, jeżeli jest niespłacany, pozwala bankowi dochodzić uregulowania kredytu nieważne kto, jest właścicielem nieruchomości. Dlatego również kupując dom, zawsze sprawdza się księgi wieczyste, by mieć pewność, że dom nie jest obciążony zastawioną hipoteką. Na koniec warto jeszcze przypomnieć, że wysokość kredytu hipotecznego zależy od wartości domu. Nieruchomość wyceniana jest przez wyspecjalizowane podmioty, które współpracują z bankiem i profesjonalnie zajmują się oszacowaniem wartości danej nieruchomości.

Co jest nieruchomością budynkową a co lokalową?

image Wśród wielu rodzajów nieruchomości wyróżniamy również te budynkowe – czym jednak dokładniej one są? Do nieruchomości budynkowych zalicza się budynki związane na trwale z gruntem, które mają odrębny przedmiot własności od gruntu, na którym zostały wybudowane. Wydzielenie nieruchomości budynkowej może nastąpić w sytuacji, kiedy osoba będąca użytkownikiem wieczystym postawi budynek na gruncie, oddanym mu w użytkowanie wieczyste.

Natomiast do nieruchomości lokalowych zalicza się tzw. lokale wyodrębnione – takie nieruchomości, które zostały wyodrębnione z nieruchomości macierzystej w celu ustanowienia odrębnej własności tego lokalu.

Elegancki dom wszystko ma piękne. Są w nim nowoczesne baterie umywalkowe, wysokiej klasy deski elewacyjne, trwałe okna poznań, meble kuchenne na wymiar. Wnętrze nowoczesnego domu tworzy projektant wnętrz. Można mieszkać w takim domu latami bez żadnego remontu. Oczywiście drobne naprawy się zdarzają, ale remontów raczej nie ma.

Tego typu samodzielne lokale dzieli się na użytkowe (przeznaczone na różnorodną działalność usługową) i mieszkalne (najbardziej powszechne – mieszkania). Aby lokal został uznany za samodzielny musi spełnić określone wymogi: musi być wydzielony trwałymi ścianami, spełniać wymagania mieszkalne dla ludzi (być przystosowane do zamieszkania lub świadczenia usług) i składać się z kilku pomieszczeń.

Comments are closed.