Wrzesień 2019
  P W Ś C P S N
  « Sie    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić. Każdy bank ma prawo do ocenienia zdolności kredytowej klientów w sposób indywidualnie, zgodnie z przyjętymi przez siebie zasadami i wytycznymi.

  Często osoby chcące wziąć kredyt hipoteczny decydują się na współpracę z doradcami kredytowymi, którzy współpracują z bankami. Dzięki ich pomocą, nie muszą kłopotać się o skomplikowane procedury bankowe i mają pewność, że wzięty kredyt jest rzeczywiście takim, jakiego sobie życzyli. Wart również zwrócić uwagę na fakt, czemu kredyt ten nazywa się hipotecznym. Odpowiedź jest prosta, gdyż brany jest on pod zastaw hipoteki, która stanowi dla banku swego rodzaju zabezpieczenie. Kredyt hipoteczny, jeżeli jest niespłacany, pozwala bankowi dochodzić uregulowania kredytu nieważne kto, jest właścicielem nieruchomości. Dlatego również kupując dom, zawsze sprawdza się księgi wieczyste, by mieć pewność, że dom nie jest obciążony zastawioną hipoteką. Na koniec warto jeszcze przypomnieć, że wysokość kredytu hipotecznego zależy od wartości domu. Nieruchomość wyceniana jest przez wyspecjalizowane podmioty, które współpracują z bankiem i profesjonalnie zajmują się oszacowaniem wartości danej nieruchomości.

Co to jest kataster nieruchomości w polsce?

Ewidencja gruntów i budynków to rejestr publiczny, zawierający dane liczbowe i opisowe dotyczące nieruchomości (gruntów, lokali oraz budynków) oraz ich właścicieli (lub podmiotów, które nimi władają). W Polsce powyższa ewidencja utożsamiana jest z katastrem nieruchomości.

kataster nieruchomosci zbudowany jest z operatów ewidencyjnych (baz danych zawierających szczegółowe informacje o nieruchomościach). Kataster nieruchomości ma odpowiednie oznaczenia w zależności od jednostki ewidencyjnej, obrębu ewidencyjnego lub działki ewidencyjnej które symbolizuje. Oznaczenia z katastru są kluczowe i niezbędne do wprowadzenia odpowiedniego opisu do hipoteki danej nieruchomości.

Co oferują firmy budowlane? Zapewniają profesjonalne systemy grzewcze, zakładanie ogrodów. W domach tworzone są tarasy drewniane, na których można organizować obiady oraz spotkania towarzyskie. W ogrodzie trzeba mieć baseny ogrodowe, a garaże drewniane będą idealnym schronieniem dla niejednego auta.

kataster nieruchomości w Polsce

Dane o których mowa nie są niejawne, podlegają aktualizacji i są udostępniane do publicznej wiadomości. Jedynymi budynkami, których nie trzeba w katastrze wykazywać są takie, których budowa lub przebudowa nie wymaga pozwolenia ani zgłoszenia. Ewidencje prowadzone są przez starostów i prezydentów miast na prawach powiatu – praktyka pokazuje, ze niestety bardzo często ewidencje nie są uaktualniane.

Comments are closed.