wrzesień 2023
  P W Ś C P S N
  « sie    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  252627282930  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Czy decydować się na budowę domu?

workerWiele osób marzy o posiadaniu własnego domu. Nawet najlepsze mieszkanie nie daje takiego komfortu i poczucia bycia u siebie jak swój dom jednorodzinny. Dlatego nie można się dziwić, że ludzie decydują się często na bardzo duży wysiłek, żeby osiągnąć swój cel i stać się właścicielami własnej nieruchomości.
Niestety wybudowanie domu wiąże się z dużym nakładem pracy i wysiłku, a także z pewnym ryzykiem. Przede wszystkim dom jednorodzinny wymaga dużych nakładów finansowych, więc rozpoczęcie budowy wiąże się często z zaciągnięciem kredytu na wiele lat. Konieczność spłacania takiego zobowiązania jest poważnym obciążeniem dla portfela. Kolejną kwestią, którą trzeba wziąć pod uwagę jest bardzo duża ilość czasu i pracy. Niestety budując własny dom jednorodzinny należy się zaangażować w cały proces, od żmudnego załatwiania wszystkich pozwoleń i dokumentacji, po pilnowanie budowy, aż do najmniejszych szczegółów wykończenia włącznie. Rzadko można znaleźć firmę budowlaną na tyle dobrą, żeby zaufać jej w stu procentach.

Dodaj komentarz