maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Czy opłaca się wynajmować mieszkanie

Wielu ludzi, planujących usamodzielnienie się, w pierwszej kolejności myśli o stałym zatrudnieniu oraz znalezieniu własnego lokum. Przed młodymi ludźmi pojawia się dylemat odnośnie tego, czy opłaca się wynajmować mieszkanie, czy może od razu lepiej jest wziąć kredyt, aby zakupić lokum na własność. Okazuje się jednak, że na początek młodzi ludzie decydują się na wynajęcie mieszkania, w swoim mieście bądź też szukają szczęścia w miastach większych, które jak się okazuje, daje nieco większe perspektywy na znalezienie pracy. Uzyskanie kredytu na mieszkanie nie jest przecież zadaniem prostym.

 

Banki posiadają bowiem określone wymagania względem interesantów. Każdy kto poszukuje informacji i kredycie na zakup własnego mieszkania, będzie mógł ponadto przekonać się o tym, że wymagane jest posiadanie kapitału własnego w wysokości 5% wartości mieszkania. Biorąc pod uwagę fakt, że mieszkania w dużym mieście są drogie, zgromadzenie kapitału może zająć nieco casu. Warto zatem na początek rozejrzeć się za wynajęciem mieszkania na korzystnych warunkach.

Dodaj komentarz