luty 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  26272829  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Czy warto inwestować w nieruchomości?

acute-building-1285338-mJak zabezpieczyć się na przyszłość? To pytanie w dzisiejszych czasach zadaje sobie co raz więcej osób. Nieliczni wierzą jeszcze w system emerytalny i powodzenie instytucji zwanej ZUS-em. Ludzie szukają na okrągło wszelakich rozwiązań, po to, by móc na emeryturze spełnić jeszcze swoje ostatnie marzenia. Ta sytuacja jest przykra ale nie beznadziejna.

Jednym ze sposobów na zagwarantowanie sobie wysokiego komfortu życia na starość są inwestycje w nieruchomości. Nie wiele osób jednak posiada wystarczającą wiedzę na ten temat i podchodzi do tego tematu bardzo ostrożnie. To prawidłowa postawa. Nie mniej jednak na naszym rynku pojawia się co raz więcej firm świadczących usługi szkoleniowe z zakresu inwestowania. Nie są to duże inwestycje a a pewno można poznać tą branże od środka. Wybierając się na takie szkolenia warto przede wszystkim sprawdzić, czy trenerzy są praktykami. Nikt przecież nie ma zamiaru wydawać pieniędzy na suchą wiedzę, która możemy znaleźć w każdej książce znajdującej się na półce w empiku. Czas pokazał, że nieruchomości to stabilny rynek, pomimo lepszych i gorszych czasów w jakich przypadło nam żyć.

Comments are closed.