luty 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  26272829  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Czy warto kupować mieszkanie do remontu?

Możliwość zakupu tańszego mieszkania jest na pewno bardzo kusząca dla wielu inwestorów, którzy nie mają zbyt dużego kapitału. Jednym z możliwych rozwiązań jest wybór mieszkania, które będzie w gorszym stanie technicznym. Od czasu do czasu można znaleźć na przykład dosyć ciekawe oferty sprzedaży mieszkań przeznaczonych do remontu. Oczywiście taka nieruchomości będzie wymagała dosyć dużych inwestycji, żeby nadawała się do użytku, jednak często ceny tego typu mieszkań są bardzo niskie.

 

Czy jest to opłacalne rozwiązanie? Na pewno odpowiedź na to pytanie zależy w bardzo dużym stopniu od konkretnej nieruchomości, Przede wszystkim przy podejmowaniu decyzji o takiej transakcji trzeba dokładnie przemyśleć wysokość dodatkowych kosztów, które będą wynikały z konieczności przeprowadzenia remontu. W tym celu trzeba koniecznie mieć przynajmniej podstawową wiedzę na temat wykończenia mieszkania i cen prac oraz materiałów, które są konieczne w tym celu, dlatego nie jest to proste zadanie i łatwo popełnić błąd.

Comments are closed.