luty 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  26272829  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Czy warto zamieszkać na osiedlu zamkniętym?

ldz-1315906-mW Polsce zapanowała moda na budowanie osiedli domów jednorodzinnych lub bloków odgrodzonych płotem od reszty terenu i projektowanie ogrodów. Osiedla zamknięte powstają już niemal wszędzie i cieszą się dużą popularnością. Osoby zainteresowane zamieszkaniem w takich miejscach wskazują na większe poczucie bezpieczeństwa dla siebie, swoich dzieci i mienia, do tego prywatność, deska tarasowa na podłogę i mamy namiastkę domu. Jednak ochrona przed działaniami przestępczymi na osiedlach zamkniętych jest dużo bardziej skuteczna w przypadku zastosowania dodatkowych środków ochronnych w postaci np. monitoringu, co oczywiście wiąże się z dodatkowymi kosztami dla mieszkańców.

 

Plusem osiedli zamkniętych jest niewątpliwie większy porządek na ich terenie i spokój, gdyż ogrodzenie i brama uniemożliwia wtargnięcie na teren osiedla postronnych osób. Jednak zanim podejmie się decyzję o zamieszkaniu w takim miejscu, warto sprawdzić infrastrukturę i zaplecze usługowe osiedla. Zdarza się często, że ogrodzenie staje się barierą dla mieszkańców osiedla w swobodnym dostępie do punktów usługowych, sklepów czy szkoły.

Comments are closed.