maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Czym jest stan deweloperski?

empty-room-1444218-mDefinicja terminu stan deweloperski jest szeroka. Zazwyczaj są to mieszkania przeznaczone całkowicie do samodzielnego wykończenia. Na ścianach znajduje się tynk, natomiast podłogi pokrywa betonowa wylewka. Oferty są jednak różne i możemy zaleźć także mieszkania z wykończoną łazienką, kuchnią lub innymi pomieszczeniami. Zawsze natomiast znajduje się w takim mieszkaniu gotowa, sprawna instalacja elektryczna, gazowa oraz wykończona klatka schodowa, piwnice i inne części wspólne.

 

Decydując się na kupno mieszkania w stanie deweloperskim należy więc zwrócić uwagę na jego standard. Jest to dobra inwestycja dla osób, które chcą samodzielnie zaplanować cały wystrój mieszkania – zaczynając od koloru ścian, doboru podłogi po inne szczegóły. Należy jednak liczyć się z wysokimi kosztami wykończenia wnętrza i możliwością wprowadzenia się dopiero wtedy, gdy podstawowe elementy zostaną wykonane. Przed zakupem mieszkania warto drobiazgowo ustalić, co wchodzi w skład oferty i na jakie fragmenty wykończenia możemy liczyć.

Comments are closed.