maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Czynniki, które wpływają na cenę mieszkania

Wielu właścicieli może mieć problemy z wyceną swojego mieszkania. Chociaż bez trudu można znaleźć informacje na temat średnich cen za metr kwadratowy takiej nieruchomości w danej okolicy, jednak warto pamiętać, że każde mieszkanie jest inne i wymaga oddzielnej wyceny. Oprócz lokalizacji oraz metrażu trzeba brać pod uwagę kilka innych czynników. Przede wszystkim znaczenie ma stan takiej nieruchomości. Jeśli mieszkanie nadaje się do remontu, trudno będzie liczyć na uzyskanie dobrej ceny za jego sprzedaż.

 

Czasem warto jest zainwestować trochę czasu i pieniędzy w odnowienie takiego lokalu, żeby po prostu robił lepsze wrażenie na potencjalnych kupcach. Kolejna bardzo ważna kwestia to także wiek takiej nieruchomości. Na pewno cena mieszkań w starych blokach jest stosunkowo niższa. Wynika to z tego, że takie budynki często nie są w zbyt dobrym stanie. Jest to kolejny czynnik, który trzeba brać pod uwagę przy określaniu wartości danej nieruchomości. W przypadku problemów z wyceną warto skorzystać z pomocy specjalisty w tym zakresie.

Comments are closed.