maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Decyzja o własnym domu.

uk-street-view-1385676-mKiedy stajemy przed decyzją o tym, że trzeba znaleźć miejsce do zamieszkania mamy przed sobą wiele możliwości i tym samym tak samo wiele decyzji do podjęcia. Wbrew pozorom nie jest łatwo zdecydować o tym, gdzie chcemy mieszkać, jak chcemy mieszkać i za co nabyć swoja własną nieruchomość. Problem zasadniczy przy podejmowaniu takich decyzji polega na tym, że dotyczą one co do zasady wyjątkowo odległej przyszłości. Dodatkowo przyszłość ta w odniesieniu do nieruchomości jak i tego jak ma wyglądać jej użytkowanie może być wyjątkowo niejasna.

 

Dlatego też tak trudno podjąć decyzje o tym co i jak ma wyglądać za lat kilkadziesiąt. A to już dzisiaj musimy przewidzieć czy dana lokalizacja będzie dla nas najlepsza, czy dana nieruchomość będzie naszą najlepsza inwestycją czy najgorzej wydanymi pieniędzmi. Dlatego zanim podejmiemy decyzje o tym czy budujemy dom, kupujemy go czy w ogóle chcemy jednak nabyć mieszkanie powinniśmy się dobrze i na chłodno zastanowić nad każdym aspektem miejsca w którym chcemy mieszkać.

Comments are closed.