grudzień 2023
  P W Ś C P S N
  « sie    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Dobre prognozy dla nieruchomości komercyjnych

Rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce dynamicznie się rozwija i według prognoz analityków nadal będzie powstawać dużo inwestycji z tego segmentu. Od kilku lat widać na przykład ogromne zapotrzebowanie na magazyny oraz powierzchnie handlowe. Eksperci zauważyli, że popyt na magazyny może być związany z rozwojem handlu internetowego, a także z rozbudową infrastruktury drogowej, zwłaszcza autostrad. Nieruchomości komercyjne dotyczą też budowli handlowych, przede wszystkim takich obiektów jak markety i centra handlowe, które powstają nie tylko w dużych aglomeracjach, ale także w mniejszych miejscowościach.

 

Dobra koniunktura biznesowa utrzymująca się w Polsce mimo widocznego w Unii Europejskiej kryzysu sprawia, że wciąż poszukiwane są powierzchnie biurowe, ale nie tak intensywnie jak jeszcze kilka lat temu. Mimo, że sporo biur czeka na najemców, powstają nowe biurowce, zwłaszcza w Warszawie. Taka sytuacja może cieszyć dzierżawców, gdyż większa liczba pustostanów być może zmusi wynajmujących do obniżenia wysokości czynszów.

Comments are closed.