czerwiec 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Dobry grunt to podstawa

smoke-cabin-indoor-1402107-mCzęstym problemem przy remontach jest słaba przyczepność farby lub gładzi. Oczywiście możemy to zganiać na słabej, jakości materiały lub kiepskie ściany. Jednak najczęstszą przyczyną jest złe przygotowanie podłoża do malowania czy innych czynności. Wiele nerwów tracimy, gdy tapeta się nie chce przyklejać lub gdy farba zwija się ze ściany wraz z ruchem pędzla. Najlepszym i najbardziej niezawodnym wyjściem jest przygotowanie ścian na ewentualne zabiegi używając gruntu. I bynajmniej nie chodzi tu o obsypanie ścian ziemią. Na rynku mamy dostępnych kilka preparatów gruntujących.

 

Najczęściej jest to biały płyn. Ma on za zadanie dobrze przygotować podłoże do malowania czy innych czynności poprzez wnikanie w ścianę i zwiększenie jej przyczepności. Dodatkowo środki gruntujące w swoim składzie mają środki antygrzybiczne, co jest rewelacyjnym zabezpieczeniem przed położeniem tapety. Często to właśnie pod nią, bowiem rozwija się wilgoć i wszelkie grzyby. Podłoże zabezpieczone gruntem gwarantuje nam czystość i dobrą współpracę z farbami i tapetami. Również przed położeniem gładzi na ściany zaleca się jego użycie by zwiększyć przyczepność i zabezpieczenie przed wilgocią ściany.

Comments are closed.