styczeń 2023
  P W Ś C P S N
  « sie    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Dom czy mieszkanie?

Niewiele osób może sobie pozwolić na zakup lub zbudowanie własnego domu. Jest to na pewno bardzo poważna inwestycja, która w znacznym stopniu przekracza możliwości przeciętnego Kowalskiego. Jednocześnie jednak wielu ludzi marzy o tym, żeby posiadać własny dom. Trzeba jednak pamiętać, że taka nieruchomość ma także swoje wady. Oczywiście dom jednorodzinny jest dużo bardziej przestronny do mieszkania, jednak jednocześnie koszty jego utrzymania są znacznie większe.

 

Chodzi między innymi o wydatki na ogrzewanie, ale także na przykład na remonty, czy utrzymanie terenu wokół domu. Mieszkanie jest na pewno dużo tańsze pod tym względem więc stanowi bardzo korzystne rozwiązanie dla osób o niezbyt dużych dochodach. Jednocześnie osoby samotne lub nieduże rodziny mogą spokojnie zmieścić się w standardowych lokalach i nie muszą koniecznie inwestować w zakup swojego własnego domu, żeby poczuć się wygodnie. Niezależnie od marzeń i preferencji ostateczna decyzja należy jednak zazwyczaj do ekonomii, czyli możliwości finansowych.

Comments are closed.