maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Dom czy mieszkanie?

Kupno nieruchomości, niezależnie od tego czy jest to dom, czy mieszkanie, to przede wszystkim bardzo duży wydatek. Jednocześnie wiele osób na pewno stwierdzi, że dom jest znacznie bardziej atrakcyjną inwestycją. Wynika to przede wszystkim z dużo większego komfortu, który zapewnia swoim mieszkańcom. Jednocześnie jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie dla każdego zakup domu będzie najbardziej korzystnym rozwiązaniem.

 

Przede wszystkim podejmując decyzję o zakupie tego typu inwestycji trzeba liczyć się z tym, że zakup domu jest zazwyczaj zdecydowanie większym wydatkiem. Jednocześnie również koszty związane z eksploatacją takiej nieruchomości są dużo wyższe niż ma to miejsce w przypadku mieszkania. Dlatego wiele osób rezygnuje z zakupu własnego domu, chociaż takie rozwiązanie może wydawać się bardzo atrakcyjne pod wieloma różnymi względami. Dom to z pewnością rozwiązanie dla bardziej zamożnych inwestorów, którzy dysponują większymi środkami na zakup oraz utrzymanie tego typu nieruchomości.

Comments are closed.