maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Dom od developera.

Własny dom to niewątpliwie ogromna satysfakcja jego właścicieli i swoista inwestycja pozwalająca na spokojnie patrzenie w przyszłość. Nie chodzi tylko i wyłącznie o przysłowiowy dach nad głową ale również o to, że dom jako budynek jest zwyczajnie w finansowym ujęciu inwestycją, która może przynieść konkretne zyski. Zanim jednak zaczniemy rozpatrywać to czy nasz dom to konkretna wartość pieniężna musimy stać się jego właścicielami. By tak się mogło stać musimy wybrać jedną z dwóch podstawowych dróg, które do tego prowadzą.

 

Pierwsza metodą która pozwala na zostanie właścicielem domu jest jego wybudowanie trzeba się jednak wtedy liczyć ze sporym wysiłkiem zarówno finansowym, jak i czasowym. Ponadto trzeba pamiętać o tym, że budowa domu to już efekt finalny całego długiego procesu, który prowadzi nas przez urzędowe pozwolenia, wybór działki, czy projekty architektoniczne. Wszystko to można jednak ominąć. By tak było, wystarczy zakupić dom bezpośrednio od developera, który wszystkie czynności formalne wykonał za nas.

Comments are closed.