maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Dom pod miastem.

Kiedy stajemy przed życiowym wyborem tego czy chcemy stać się właścicielem własnej nieruchomości musi sobie odpowiedzieć na wiele pytań, z których większość dotyczy mocno nie jasnej i trudnej do przewidzenia przyszłości. Jednak jedno z zasadniczych pytań przed którymi staje przyszły właściciel nieruchomości to to czy wybieramy dom czy też mieszkanie. Tylko pozornie wydaje się, że jest to dylemat który można rozpatrywać wyłącznie w oparciu o aspekt finansowy.

 

Zgodnie z powszechnym przekonaniem mieszkanie jest tańsze od domu. Jest to nie do końca prawda. Developerzy widząc coraz większe zainteresowanie klientów domami, decydują się na budowę pod miastami lub na ich obrzeżach osiedli nie tylko tak zwanych bliźniaków ale także domów wolno stojących. W większości przypadków dom, który możemy zakupić pod miastem ale tuż za jego granicą będzie tańszy niż mieszkanie, które mielibyśmy zakupić nawet na obrzeżach miasta. Warto zatem dobrze się rozejrzeć na runku nieruchomości, by mając pełen obraz oferty wybrać tę najlepszą.

Comments are closed.