maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Ekologiczne budownictwo

Wiele osób decyduje się wyprowadzić z mieszkania i zbudować własny dom. Często są to zwykłe domy jednorodzinne budowane kilka lat przez zaprzyjaźnionych budowniczych. Jednak coraz częściej, zwłaszcza ostatnimi czasy dzięki rządowym dotacjom, coraz więcej osób decyduje się zbudować dom, który nie tylko być domem marzeń, ale również będzie ekologiczny, tani w eksploatacji i przyjazny wszystkim domownikom. Mowa jest o domach pasywnych. Dzięki rządowym dotacjom, w ramach których po złożeniu i zaakceptowaniu wniosku o grant, można uzyskać zwrot nawet 30- 40% kosztów. Jest to bardzo przyjazne rozwiązanie, ponieważ budowa tego typu domów jest droższa niż zwykłych domostw. Z racji tego, że Polacy wolą oszczędzić na początku, rzadko wybierali domy pasywne. Jednak jeżeli oferowane im są dotacje, kwestia taka warta jest przemyślenia. Dzięki temu budowane są domy pasywne. Ich ekologiczność i oszczędność polega na tym, że dom taki doskonale równoważy relacje między stratami a zyskami w domu.

Ciepło jest zoptymalizowane, zaś straty dzięki odpowiedniej architekturze zredukowane są do minimum. W domu takim nie instaluje się standardowego ogrzewania, gdyż ciepło uzyskuje się bądź z cyrkulacji powietrza, bądź z promieniowania słonecznego lub wentylacji. Wiele domów pasywnych ma na dachach panele słoneczne, które pozwalają na dostarczenie całemu domowi energii nie tylko w okresie dużego nasłonecznienia, ale przez cały rok. Ściany domu budowane są w ten sposób, by nie przenikało przez nie ciepło od zewnątrz. Nawet okna przepuszczają mniej wiatru i zimna niż w standardowych domach. Tego typu domy mają również inny rozkład pomieszczeń, który pozwala na swobodną cyrkulację powietrza. Domy pasywne zawsze dostosowane są  do potrzeb klienta. Co więcej, czas zbudowania takiego domu jest dużo krótszy, niż w przypadku zwykłego budownictwa. Wyspecjalizowane firmy zajmujące się budową domów pasywnych gwarantują doskonałą jakość, wieloletnią trwałość, szybkość budowy oraz poszanowanie zrównoważonego rozwoju.

Dodaj komentarz