maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Idealny lokal na sklep

Chociaż coraz większa popularnością cieszy się sprzedaż za pośrednictwem Internetu, nadal powstaje wiele stacjonarnych sklepów. Założenie takiego sklepu wymaga oczywiście posiadania konkretnego lokalu. Większość przedsiębiorców decyduje się raczej na wynajem tego typu nieruchomości. Nie da się ukryć, że jest to stosunkowo opłacalne rozwiązanie, które daje na przykład większą swobodę w zmianie siedziby sklepu.

 

Jednocześnie na rynku dominują głównie oferty wynajmu lokali użytkowych, które znajdują się na przykład na parterach bloków. Na co zwracać uwagę przy wyborze idealnego lokalu na sklep? Na pewno sporą rolę odgrywa odpowiednia lokalizacja. Dobra lokalizacja przekłada się na zwiększenie kosztów wynajmu, ale także na zwiększenie obrotów, dlatego jest to korzystna inwestycja. Duże znaczenie ma także powierzchnia takiego lokalu użytkowego, a także jego ogólna estetyka. Z pewnością trzeba się liczyć z koniecznością zainwestowania w urządzenie i wyposażenie takiego miejsca, jednak warto żeby było w dobrym stanie technicznym.

Comments are closed.