czerwiec 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Ile kosztuje budowa?

Wybudowanie domu dużo kosztuje – z tego każdy zdaje sobie doskonale sprawę. Jednak dużo poważniejsze problemy są związane z koniecznością dokładnego określenia wszystkich wydatków związanych z tego typu inwestycją. Warto pamiętać, że dokładnie przemyślany budżet oraz zaplanowanie wszystkich kosztów to jedna z podstaw powodzenia tego typu przedsięwzięcia. W celu określenia dokładnej wysokości wszystkich wydatków trzeba przede wszystkim zapoznać się ze wszystkimi pracami oraz materiałami potrzebnymi w trakcie całej inwestycji.

 

Dobrym rozwiązaniem może być także zlecenie przygotowania profesjonalnego kosztorysu budowlanego. Dzięki temu możliwe jest także porównanie cen na rynku i znalezienie optymalnej oferty, która będzie korzystna pod względem jakości oraz ceny. Oczywiście w katalogach z projektami domów można znaleźć ogólne informacje na temat wydatków związanych z wybudowaniem konkretnego domu, jednak tego typu dane warto potraktować przede wszystkim jako ogólną wskazówkę, a nie szczegółowy budżet.

Comments are closed.