maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Inwestowanie w nieruchomości

23Rynek nieruchomości w Polsce ostatnimi czasy przeżywał wielki rozkwit. Można było zauważyć znaczny wzrost cen. Niektórzy dzięki temu zarobili całkiem dużo pieniędzy, zwłaszcza, jeżeli udało im się kupić tuż przed wzrostem. Ceny w dużych miastach poszły do góry trzykrotnie. Podobną tendencję obserwowaliśmy w całym kraju, nie inaczej było na rynku nieruchomości, gdzie również mieszkania jak i inne nieruchomości drożały.
Największy wzrost zauważyć można było w mieszkaniach małych jak i również przeznaczonych na wynajem. To oczywiście było uwarunkowane tym że miasto musiało być typowo studenckie. Przykładem może tutaj być Wrocław gdzie, co roku studiuje 150.000 studentów. Jest to wystarczająco duży rynek, żeby można było wynająć niemalże każde mieszkanie. Równocześnie oprócz Goleniowa rynek określany nieruchomości także wykazywały tendencję jak reszta nieruchomości w naszym kraju. Obecnie już trudno liczyć na tak znaczny wzrost cen i szybki zysk na takim poziomie jaki był możliwy jeszcze kilka lat temu.

Dodaj komentarz