luty 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  26272829  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

inwestowanie w nieruchomości

Obecnie można spotkać wiele osób, dla których inwestycje w nieruchomości to dodatkowe źródło dochodów. Możemy spotkać osoby, które kupują nieruchomość, która jest zniszczona i nadaje się tylko do remontu. Takie osoby kupują lokal w okazyjnej cenie po czym sprzedają go znacznie drożej. Popularne jest również kupowanie nieruchomości po to, żeby potem je wynajmować. To podejście jest długofalowe i przynosi stałe dochody. Kolejnym sposobem stosowanym przez inwestorów jest podnajem lokalu.

 

W praktyce wygląda to tak, że zajmująca się tym osoba wynajmuje od kogoś mieszkanie, po czym sama wynajmuje je komuś innemu po wyższej cenie. W zamian bierze na siebie wszystkie problemy związanie z wynajmem i koszty ewentualnego remontu. Takie podejście wbrew pozorom opłaca się właścicielom, którzy nie zajmują się profesjonalnie wynajmem mieszkań. Posiadanie dodatkowego mieszkania jest dla nich dodatkowym obciążeniem, mają oni również problemy z jego wynajmem, więc pomoc instytucji, która się tym trudni jest dla nich korzystna.

Comments are closed.