maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Inwestowanie w nieruchomości

Każdy, kto chce do czegoś więcej w życiu dojść, powinien odkładać część pieniędzy ze swojej comiesięcznej pensji i mądrze je inwestować, tak żeby jego majątek stopniowo, ale nieustannie rósł. Jest wiele sposobów na lokowanie odłożonych pieniędzy, jak na przykład lokaty bankowe, akcje giełdowe czy też modny ostatnio forex. Co jest warte polecenia? Jednym z najkorzystniejszych sposobów na pomnażanie pieniędzy jest inwestowanie w nieruchomości.

 

Pozwala ono osiągać wyższe stopy zwrotu niż ma to miejsce w przypadku lokat, a jednocześnie włożone w biznes środki nie są w większym stopniu zagrożone. Mając nieruchomość komercyjną możemy ją wynająć na przykład na sklepy i zarabiać na czynszu. Pozwoli to nam żyć dostatnio. Trzeba jednak pamiętać, że żeby móc zająć się inwestowaniem w nieruchomości trzeba dysponować większym kapitałem. Nawet jeśli planujemy skorzystać z kredytu, potrzebujemy gotówki na wkład własny, który może stanowić nawet 20-30 procent wartości inwestycji. Warto więc dokładnie przeanalizować sytuację, najlepiej przy pomocy biura nieruchomości,

Comments are closed.