maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Inwestycja w mieszkanie jest opłacalna

Kupienie mieszkania na wynajem jest jednym ze sposobów inwestowania w nieruchomości. Wiele osób może zadawać sobie pytanie, czy jest to rzeczywiście dobry sposób na pomnożenie kapitału. Aby na to odpowiedzieć trzeba brać pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim spore znaczenie ma fakt, że kupno takiej nieruchomości jest bardzo dużym wydatkiem, dlatego jest to inwestycja przeznaczona przede wszystkim dla osób, które dysponują dosyć dużymi środkami finansowymi.

 

Jednocześnie trzeba się także liczyć z tym, że utrzymanie mieszkania jest związane z konkretnymi kosztami, takimi jak czynsz i podatki. Dlatego lokal, który stoi pusty, bez najemców jest tak naprawdę źródłem strat. Dlatego przed zakupem mieszkania na wynajem warto jest zastanowić się nad tym, czy uda się znaleźć osoby zainteresowane wynajmem, które dodatkowo będą gotowe zapłacić odpowiednią sumę. Na pewno nie jest to dużym problemem w dużych miastach, gdzie mieszkania rzadko stoją puste, jednak może okazać się bardzo problematyczne w niedużych miejscowościach.

Comments are closed.