kwiecień 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  2930  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Inwestycje w nieruchomości

yellow-apartment-building-1361657-mCoraz częściej nie tylko w naszym kraju, ale również i na świecie dochodzi do takiej sytuacji, że ludzie decydują się zainwestować nadwyżkę swoich środków w nieruchomości. I to zarówno te w postaci budynków mieszkalnych, biznesowych lub gospodarczych jak i te związane z ziemią czy też rozrywką. Nie ma to najmniejszego znaczenia. Wszystko jedynie po to, aby zarobić dla siebie odpowiednie środki finansowe. Całość odbywa się, bowiem w taki sposób, że inwestując wolne środki w nieruchomości doprowadza się do sytuacji jej przejęcia. A zatem inwestor staje się właścicielem konkretnej nieruchomości.

 

Gdzie oczywiście im lepiej zlokalizowanej tym zdecydowanie korzystniej. Bo jej zakupie decyduje o jej przeznaczeniu. A zatem podejmuje temat wynajmu czy też użytkowania wieczystego. Może wynajmować np. powierzchnie biurowe firmą i czerpać z tego tytułu wysokie zyski finansowe. Może wynajmować swoje centrum handlowe podmiotom gospodarczym w postaci sklepów i na tym zarabiać. Wszystko zależy jedynie od jego indywidualnych planów. Prawo w tym zakresie jest nieograniczone.

Comments are closed.