maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Inwestycje w nieruchomości jako sposób na zarobek

W obecnych czasach niejednokrotnie zdarza się sytuacja gdy ktoś dysponujący większą gotówką decyduje się zainwestować ją w zakup nieruchomości pod wynajem bądź dzierżawę. Bardzo popularne jest kupno nieruchomości, a konkretnie mieszkań, pod wynajem. Dzieje się tak głównie w dużych ośrodkach akademickich gdzie co roku jesienią przyjeżdżają duże grupy studentów szukających mieszkań do wynajęcia. Wtedy właściciele takich nieruchomości mają wręcz żniwa.

 

Często bywa tak, że poszukujących jest więcej niż mieszkań do wynajęcia na rynku. Wtedy inwestorzy posiadający nieruchomości pod wynajem mogą dyktować warunki i ustalać takie ceny, jakie w pełni ich zadowalają. Dlatego inwestycja w nieruchomość jest inwestycją o dużej stopie zwrotu. Mając sporą gotówkę na początek, można dużo zarobić. Mieszkania można wynajmować nie tylko studentom. Jeśli znajduje się ono w atrakcyjnej lokalizacji można je również wynająć firmom, które w takim mieszkaniu z chęcią urządzą swoje biuro. Jak widać możliwości jakie płyną z inwestowania w nieruchomości są bardzo obiecujące.

Comments are closed.