maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Jak kupić dobre mieszkanie?

4Kupno mieszkania nie należy do najłatwiejszych zadań. Zazwyczaj za najtrudniejszą część uznajemy zgromadzenie odpowiedniej ilość środków. Kiedy już dysponujemy potrzebnym kapitałem, wszystko wydaje się proste. Pozostaje jedynie wybór odpowiedniego lokalu. Jakie zatem mieszkanie wybrać?
Podejmując tę niezwykle ważną decyzje powinniśmy wziąć kilka rzeczy pod uwagę. Przede wszystkim szanse, że kupimy mieszkanie z naszych marzeń, który będzie idealnie spełniał wszystkie nasze potrzeby, są raczej niewielkie. Prawdopodobnie będziemy musieli iść na kompromis między naszymi możliwościami finansowymi, metrażem a lokalizacją. Powinniśmy się także nastawić na to, że wybór właściwej nieruchomości zajmie nam sporo czasu – prawdopodobnie kilka miesięcy lub nawet dłużej. Pośpiech w tak ważnej kwestii nie ma sensu. Lepiej zastanowić się dłużej, ale być absolutnie pewnym dokonanego wyboru, prawdopodobnie bowiem jest do decyzja, którą podejmujemy na długie lata.
Oczywiście to, co uznamy za fajne mieszkanie zależy od naszych subiektywnych wymagań. Jedni będą potrzebowali kilku pokojów, innym wystarczy niewielka kawalerka.

Dodaj komentarz