maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

jak oszczędzać energię w domu?

Dla osób, którym zależy na oszczędnym życiu, które troszczą się o swoje otoczenie, o środowisko naturalne, o zdrowie swoje i swoich najbliższych wymarzonym rozwiązaniem jest budownictwo energooszczędne. Domy energooszczędne łączą w sobie wiele korzyści i choć początkowo wiążą się z większą inwestycją – wybudowanie takiego budynku jest droższe, bo materiały ekologiczne są droższe od tradycyjnych, to jednak koszty szybko się zwracają. I nie są to jedynie koszty liczone w gotówce.

 

Dzięki inwestycji jaką jest dom energooszczędny chronimy zdrowie swojej rodziny. Życie w domu zbudowanym z nietoksycznych materiałów, odpowiednio zaplanowanym i wykorzystującym maksymalnie energię pochodzącą z zewnątrz – energia słoneczna, jest znacznie zdrowsze niż w domu zbudowanym na tradycyjnych zasadach. Odchodzą tu bowiem problemy z nadmierną wilgocią, z suchym powietrzem będącym skutkiem ogrzewania zimą, w domu o przemyślanej konstrukcji nawet lato nie jest straszne, co jest kwestią odpowiedniej izolacji i jakości szyb.

Comments are closed.