maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Jak wygląda rynek nieruchomości w Warszawie?

image Warszawa, jak większość stolic, różni się od innych, nawet dużych miast. Podobnie wygląda sytuacja z rynkiem nieruchomości w Warszawie – jest on specyficzny. Na przestrzeni kilku ostatnich lat ceny nieruchomości wzrosły o ponad 100%. Ciekawym faktem jest, że w stolicy rynek mieszkań z drugiej ręki jest bardzo drogi – niewiele tańszy od tego deweloperskiego.

W górskich okolicach są piękne mieszkania, najbardziej efektowne apartamenty zakopane. Mieszkania Szczecin także są nowoczesne. Ważne jest posiadanie tego, co zwie się klimatyzacja warszawa. Kamień dekoracyjny zdobi elewacje oraz wnętrza domów. Podłogi dekorują dywany nowoczesne.

Ma to z pewnością ścisły związek z cenami starych kamienic, zaaranżowanych na piękne mieszkania i apartamenty, których ceny wystrzeliły niemalże w kosmos w ostatnich czasach. Oczywiście są też wyjątki, potwierdzające regułę – nieruchomości na Pradze są zdecydowanie tańsze niż te na lewym brzegu Wisły – jest to związane ze złą sławą tej dzielnicy. Ten stereotyp niekoniecznie znajduje swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, co pozwala nabyć tam mieszkania w dużo niższych cenach niż np. na Bielanach (a należy wziąć pod uwagę fakt, ze odległość do centrum w tym przypadku jest zdecydowanie mniejsza). Okazuje się zatem, że niekiedy stereotypy wpływają na korzyść kupującego mieszkania.

Comments are closed.