maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Jak zarobić na nieruchomości?

condominium-94904-mInwestycje w nieruchomości to bardzo ciekawy temat w dzisiejszych czasach. Nie jest to jednak łatwy kawałek chleba. Żeby wystartować, najlepiej posiadać spory kapitał na starcie. Wiadomo, że istnieją sposoby na inwestowanie i kupowanie mieszkań bez własnego wkładu ale to pozostawiam dla bardziej wtajemniczonych. Żeby zacząć musimy posiadać podstawową wiedzę. Ludzie myślą, że wystarczy posiadać pieniądze a inwestycje same się kupują i zwracają. Jest to największy błąd w myśleniu.

Bardzo łatwo jest podjąć pochopną decyzję i kupić mieszkanie w kamienicy z którym później będziemy użerać się przez najbliższe kilka lat. Jeżeli chodzi o kamienice to bardzie często inwestorzy wykupują budynki w opłakanym stanie, po czym inwestują w prace remontowe i sprzedają z zyskiem. Na tego typu rozwiązania nie może pozwolić sobie każdy. To opcja dla bardziej wtajemniczonych. Często developerzy jeszcze zanim zakończoną się pracę remontowe już mają potencjalnych kupców. To wyższa szkoła jazdy ale gra jest warta świeczki. Każdy z nas przecież nie byłby smutny, gdyby z dnia na dzień dowiedział się, że jego dziadek przepisał my w spadku kamienicę w centrum dużego miasta.

Comments are closed.