maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Jak zbudować dochód pasywny?

Dochód pasywny to hasło co raz bardziej znane w naszym kraju. Jeszcze kiedyś, ciężko było spotkać osobę niezwiązaną z branżą nieruchomości, orientującą się w specyfice tego rodzaju zarobku. Taki dochód możemy uzyskiwać na wszelakie sposoby. Najbardziej znana jest lokata w banku, jednak nie jest to najbardziej opłacalna opcja. Kolejnym przykładem może być nasza emerytura. Mało osób ma tego świadomość ale tak faktycznie jest.

Pracujemy całe życie, po to by później otrzymywać pieniądze za naszą wykonaną pracę. Ta idea jednak nie ma najmniejszego sensu, gdyż każdy z nas ma świadomość tego w jakiej sytuacji jest obecna instytucja ZUS. Lepiej wziąć sprawy w swoje ręce i pomyśleć jak można wypracować sobie przyzwoity dochód pasywny. Nieruchomości to jeden z najbardziej stabilnych sposobów. Może nie jest najłatwiejszy, bo wymaga sporej wiedzy i wyczucia ale jeżeli już wdrożymy się podstawowe zasady działania tej branży, to potrafi ona niejednokrotnie spowodować uśmiech na naszej twarzy. Najprostszym przykładem jest wynajęcie własnego mieszkania a samemu rozbicie namiotu na podwórku. Jest to śmieszny przykład, lecz potrafić trafić do najbardziej zamkniętej osoby.

Comments are closed.