kwiecień 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  2930  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Jakie usługi świadczą biura nieruchomości?

Biura nieruchomości to firmy, które zajmują się przede wszystkim świadczeniem różnego rodzaju usług pośrednictwa w transakcjach związanych z nieruchomościami. Może to dotyczyć kupna i sprzedaży domów, mieszkań oraz gruntów. Do zadań takiego biura może także należeć pośredniczenie w wynajmie takich nieruchomości. Dlaczego wiele osób decyduje się na skorzystanie z tego typu usług? Na pewno jest to duże ułatwienie dla obu stron transakcji.

 

Po pierwsze ułatwia sprzedającym lub wynajmującym znalezienie odpowiednich klientów i wynegocjowanie dobrej ceny. Po drugie biura pomagają także w załatwieniu wszystkich formalności niezbędnych do sfinalizowania takiej transakcji, na przykład mogą udzielić wsparcia w czasie gromadzenia różnego rodzaju dokumentów potrzebnych do sprzedaży mieszkania. Jednocześnie często warto skorzystać z fachowej porady udzielanej przez biuro nieruchomości, dzięki której możliwe stanie się szybkie oraz bezpieczne sfinalizowanie sprzedaży bez żadnych niepotrzebnych problemów oraz opóźnień.

Comments are closed.