luty 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  26272829  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Kiedy wynajem mieszkania na pewno się opłaci?

triangular-corner-house-1381686-mMyślisz o wynajmowaniu mieszkania od developera, jednak wszyscy wokół przekonują Cię, że nie jest to wcale korzystne rozwiązanie. Nie sugeruj się tymi podpowiedziami, gdyż wynajem pod pewnymi warunkami może okazać się bardzo korzystnym rozwiązaniem. Będzie tak głównie wtedy, jeśli zdecydujesz się inwestować uzyskiwane każdego miesiąca nadwyżki, zamiast poddawać je bieżącej konsumpcji.

 

Odkładając decyzję o kupnie nieruchomości, zyskasz bowiem możliwość oszczędzania pieniędzy, czego w przeciwnym razie nie mógłbyś uczynić. Ponadto mieszkanie na wynajem to dobre wyjście dla osób, które nie mają jeszcze założonej własnej rodziny, a także nie mogą się pochwalić stabilną sytuacją w swoim miejscu pracy. W razie nagłej utraty zatrudnienia, mogą bowiem szybko zmienić miejsce pracy, wyjeżdżając w tym celu nawet za granicę naszego kraju. W przypadku kupna mieszkania na własność jesteśmy w pewien sposób uziemieni, stojąc zwykle przed dodatkową koniecznością spłacania wieloletniego kredytu hipotecznego.

Comments are closed.