marzec 2024
    P W Ś C P S N
    « sie    
     123
    45678910
    11121314151617
    18192021222324
    25262728293031
    Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
    Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Kierunek – budownictwo

Jednym z najbardziej popularnych kierunków technicznych, najczęściej wybieranych przez zarówno płeć męską jak i ostatnimi czasy żeńską, jest budownictwo. Jest to kierunek, który kształci w zakresie wiedzy o materiałach i wyrobach budowlanych, a także technologiach realizowania obiektów budowlanych i budynków. Dodatkowo, studenci nabywają wiedzę w zakresie podstaw obliczeń konstrukcji i projektowania na zasadach panujących w Unii Europejskiej, co pozwala na realizowanie swoich marzeń dotyczących pracy w całej Europie.

Na kierunku tym podstawowe zajęcia to przede wszystkim matematyka, fizyka, informatyka, chemia, geodezja, mechanika ogólna i budowli, wytrzymałość materiałów, konstrukcje betonowe i żelowe, fundamentowanie, prawo budowlane i wodne, planowanie przestrzenne, inżynieria wodnomelioracyjna oraz budownictwo ziemne, wodne i ogólne. Zakres specjalizacji jest bardzo szeroki i obejmuje chociażby inżynierię lądową, inżynierię budowlaną, geotechnikę, konstrukcje budowlane, mosty, drogi i autostrady, teorię konstrukcji, budownictwo podziemne, hydrotechniczne i wiele innych. Po studiach należy również nabyć uprawnienia budowlane, by móc wykonywać samodzielne prace w budownictwie.

Kierunek budownictwo studiować można na wielu polskich uczelniach wyższych. Warto jednak być do tego przygotowanym i wiedzieć, czego można się po tym kierunku spodziewać. Są to studia wymagające od studentów pilności i dokładności, nieustannej pracy nad sobą i poprawiania projektów aż do osiągnięcia doskonałości. Jest to kierunek dla ludzi ambitnych, którzy chcą coś osiągnąć w życiu i nie boją się długiej i wytężonej pracy. Dlatego na pierwszym roku odpada tak wiele osób, ponieważ okazuje się, że budownictwo pop prostu nie jest dla nich.

Należy również inwestować w naukę języków obcych, która w Unii Europejskiej jest podstawą. Warto sprawdzić również, czy nie ma się lęku wysokości, czy przed otwartą przestrzenią, bo są to podstawowe przeciwwskazania do pracy na budowie.

Dodaj komentarz