luty 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  26272829  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Kim jest developer

Developer. Każdy z nas niejednokrotnie zetknął się z tym słowem. Czytając codzienną gazetę, oglądając w telewizji programy informacyjne, przeglądając internet czy też nawet w zwykłej rozmowie. A czy kiedykolwiek zastanawiałeś się co to słowo tak na prawdę oznacza? Kim właściwie jest developer budowlany? Śpieszymy z odpowiedzią! Otóż developerem budowlanym nazywamy inwestora, który inwestuję w budowę nieruchomości z zamiarem jej późniejszej odsprzedaży z zyskiem.

 

Może to być zarówno osoba fizyczna jak i prawna. Zazwyczaj bywa tak, że developer kupuje nieruchomość a następnie czuwa nad całą inwestycją. Zleca projekt, wybiera wykonawcę i na końcu gotową nieruchomość sprzedaje bądź też wynajmuje. Może to być nowy blok mieszkalny zbudowany na pustej działce, bądź też np. remont starej kamienicy w centrum miasta. Oczywiście developerzy zajmują się nie tylko inwestycjami w nieruchomości mieszkalne. Inwestują także w obiekty przemysłowe, handlowe bądź biurowe. Generalnie developerzy zajmują się inwestycjami w nieruchomości.

Comments are closed.