luty 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  26272829  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Komu nie wynajmować mieszkania?

Załóżmy, że jesteśmy właścicielami mieszkania, w którym nikt nie mieszka. Może warto wziąć pod uwagę wynajem tej nieruchomości? Jest to rozwiązanie, które zdejmie z nas koszty utrzymania lokalu a dodatkowo przyniesie wymierne korzyści, w postaci tzw. odstępnego – same zalety. I tu pojawia się pytanie: czy decydując się na nieruchomości wynajem jest bez znaczenia to, jakiego lokatora sobie wybierzemy?

komu nie wynajmować mieszkania

Okazuje się, że niekoniecznie – jeśli zdecydujemy się udostępnić nasze mieszkanie studentom może się okazać, że po ich wyprowadzce konieczny będzie gruntowny remont. Może zatem rodzina z dziećmi? Teoretycznie takie osoby są bardziej odpowiedzialne, ale i taki nieruchomości wynajem może nie być dobrą opcją – małe dzieci potrafią być bardziej szkodliwe, niż szalejący studenci. Na kogo zatem się zdecydować? Najlepiej, jeśli lokatorów poleci nam ktoś znajomy lub zaufany – wtedy będziemy mieli większą pewność, ze jest to zaufana osoba, która nie powinna (przynajmniej teoretycznie) zdewastować nam mieszkania.

komu nie wynajmować mieszkania – praktyczne porady dla wynajmujących

Ciężkie życie studenckie

Każdy rodzic jest dumny z dziecka, któremu uda się dostać na studia na wymarzonym kierunku. Niestety studia to nie tylko duma oraz czas beztroski i nauki. Studenci, którzy nie spełnili wymagań do otrzymania akademika stają w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ muszą sobie zapewnić mieszkanie. Niestety we wszystkich miastach akademickich ceny mieszkań osiągają zawrotne pułapy, przez co cena wynajmu również potrafi być naprawdę wygórowana. Przed rodzicami studenta pojawia się możliwość wyboru dwóch opcji. Pierwsza z nich jest godzenie się na złodziejskie warunki i wynajmowanie mieszkania dla studentów. W takim wypadku trzeba dokładnie przejrzeć oferty wynajmu mieszkań, ponieważ czasem można trafić na bardzo atrakcyjne oferty, które pozwolą na stosunkowo niedrogie mieszkanie niedaleko uczelni. Niestety w większości wypadków by płacić niewiele trzeba mieszkać w dużej odległości od centrum oraz uczelni, co nie każdemu będzie się podobało. Innym rozwiązaniem jest zakup mieszkania za gotówkę bądź na kredyt, jednak tutaj wiele zależy od sytuacji finansowej rodziców.

 

Młody człowiek nie ma szans na otrzymanie kredytu hipotecznego, więc całość leży po stronie rodziców. Kupno mieszkania kraków śródmieście jest bardzo dobrym wyborem, ponieważ rata kredytu jest dużo niższa od kosztów wynajmu. W przypadku zakupu mieszkania dodatkowo można wynajmować część pokoi, dzięki czemu dziecko będzie mieszkało praktycznie za darmo, a jego współlokatorzy będą opłacać kredyt oraz rachunki. Jest to idealne rozwiązanie jeśli dziecko nie ma nic przeciwko mieszkaniu z innymi osobami, co nie jest niczym dziwnym podczas studiowania. Gdy wynajmuje się mieszkanie to jedynym sensownym rozwiązaniem jest wynajęcie mieszkania Mokotów w kilka osób, ponieważ wtedy koszt wynajmu spada do minimum. Koszt wynajmu kawalerki jest niekiedy tak wysoki, że jest to praktycznie nieopłacalne, co powoduje niejako konieczność mieszkania z innymi osobami pod jednym dachem. Gdy dziecku przeszkadza jednak obecność innych lokatorów, najlepiej kupić małe mieszkanie, które później można wynajmować, gdy dziecko przeprowadzi się do mieszkania mdm większego.

Comments are closed.